Dámské legíny do práce, do města i pro Šmoulíky

Historie legín se začala psát již ve středověku. V té době ještě nenesly název legíny, ale říkalo se jim jednoduše nohavice a na rozdíl ode dneška, se jednalo o oděv, který nosili převážně muži, a to urození i neurození. Kalhoty podobné legínám, ženy do svého šatníku zařadily až v 19. století, kdy tento typ kalhot nosily pod krinolíny. A teprve v 60. letech se legíny staly oficiální součástí dámské módy, kdy se začaly nosit takzvané kaliopky.

Dnešní moderní dámské legíny již nemají nohavice zakončené páskem přes chodidlo, jako tomu bývalo u výše zmíněných kaliopek a navíc jsou nabízené ve dvou délkách, a to jako dlouhé a tříčtvrteční. Jelikož jsou legíny velice pohodlné, příjemné a skvěle se přizpůsobí, oblíbily si je ženy všech typů postav, a to nejen jako oděv na doma či při sportu, ale stále více legíny vídáme i jako oděv vhodný pro formální příležitosti.

Tmavší odstín legín v kombinaci s delším horním dílem, jako jsou různé delší trika, volné či šatové tuniky, vytvoří outfit, který působí elegantně a navíc skryje i nějaké nedostatky.

legíny světle malinovéDíky tomu, že je dnešní móda velice rozmanitá nejen střihově, ale především i barevně, je možné i legíny pořídit téměř v jakékoliv pestré barvě. Kromě klasické černé barvy, se tak do popředí stále více dostávají i legíny například v zelené, fialové, červené, růžové, tyrkysové či citrónové barvě a tímto samozřejmě nabídka barev nekončí.

Určitě je ale dobré neopomenout ještě jednu barvu, a to bílou. Bílé legíny jsou samozřejmě vhodné jak pro legíny zelené dlouhéběžné nošení, tak také pro různé profese, kde je nutné mít takzvaný stejnokroj, jako jsou například různé kadeřnické či kosmetické salony, provozovny s potravinami nebo ostatní čisté provozy, kde je nutné dodržovat určité hygienické zásady.

A samozřejmě je možné bílé legíny využít i jiným způsobem, a to například jako část oblečení pro Šmouly, kde přesně pro tento účel, bílé legíny z naší nabídky využili Šmoulíci z Přísečné, pro své představení na zábavě, jak se můžete přesvědčit sami na fotografii níže.

šmoulíci nový