Najde se i ve Vašem šatníku netopýr?

20442078Samozřejmě nemáme na mysli to malé, ne zrovna roztomilé noční zvířátko, ale jeden z neotřelých kousků dámské módy. Řeč je o dámských tunikách, a to nejen o
tunikách netopýřího střihu.

Samotná historie tunik sahá až do starověku, kde její dnešní název pochází z latinského slova tunica, kterým byly označovány starověké římské košile. Tyto tuniky ale nenosili jen ženy, v těchto dávných dobách byly oděvem i mužů. Starověkou tuniku tvořily dva kusy látky, které se na ramenou spojovaly sponami. Později se tyto dva kusy látky začaly sešívat a často měly i kratší či delší rukávy.

V dnešní době tuniku nalezneme pouze a výhradně v dámském šatníku. Díky své variabilitě a široké nabídce barev, materiálů a střihů se stala nadčasovou a nepostradatelnou součástí šatníku každé moderní slečny, ženy i dámy. Ano, je to tak. Tento praktický kousek oděvu je vhodný pro každou věkovou skupinu a spadá do každého módního stylu. Dá se využít jak ve volném čase, tak i při společenských příležitostech.

2118Nejčastěji se tuniky kombinují s legínami, ale právě díky různorodosti střihů, je možné tuniku zkombinovat i s klasickými kalhotami nebo se sukní a neméně zajímavě vypadá i společně s kraťasy. Pokud je tunika delší, ne jen těsně pod zadeček, je možné ji nosit i samostatně jako mini šaty.2001

Právě různorodost a nepravidelnost střihů tunik lichotí každé postavě. Všem ženám se nabízí výběr z upnutějších, přiléhavějších střihů, které zvýrazní dokonalé ženské křivky nebo právě z volnějších, takzvaných asymetrických nebo netopýřích střihů, které popřípadě skryjí některé nedokonalosti postavy.

Dámské tuniky se liší i délkou rukávů. Ženy, které chtějí skrýt silnější paže, uvítají tuniky s dlouhým či ¾ rukávem. Naopak ženy, které chtějí své paže vystavit světu na obdiv, sáhnou po tunice s krátkým rukávem či úplně bez rukávu.

Je právě netopýří tunika, či tunika bez rukávu to pravé pro Vás? Na tuto otázku znáte odpověď jen Vy sama, jelikož každá žena je jedinečná osobnost, která sama nejlépe ví, jaký styl jí sedí a v čem se cítí pohodlně.